Dad’s Beef ‘n’ Beans berömd i Stockholm

Ibland så händer saker liksom bara… Som igår när jag hade ett ärende in på Electrolux Home Store på Götgatan i Stockholm precis när de hade en kampanj på sin egen variant av slow cooker.

Jag började småprata med en matintresserad försäljare som också har en slow cooker och vi började byta recept och jag nämnde min matblogg… och det hela slutade med att han bad att få skriva ut och sätta upp receptet på Dad’s Beef ‘n’ Beans i skyltningen som inspiration för intresserade kunder. Det fick han.

2014-11-14 Electrolux Home Store Götgatan slow cooker kampanj 4  2014-11-14 Electrolux Home Store Götgatan slow cooker kampanj 5 Dad's Beef 'n' Beans berömd i STockholm

2014-11-14 Electrolux Home Store Götgatan slow cooker kampanj 2 2014-11-14 Electrolux Home Store Götgatan slow cooker kampanj 3

Dad: I want you to know that, in the unlikely event of any profits out of this, we will split them. Promise!

Författare: Stockholm Foodie

Jag är en svensk foodie hemmahörande i Årsta, söder om Södermalm i Stockholm. Gillar att laga mat som avkoppling och kan bli lite väl nördig ibland.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: